Metal Music Life

DragonForce

DragonForce

OFFICIAL WEB SITE : www.DragonForce.Com

Členovia

Herman Li,ZP Theart,Sam Totman,Dave Mackintosh,Vadim Pruzhanov,Fred Leclercq


Životopis :

DragonForce vznikli původně ze zbylých členů blackmetalové skupiny Demoniac a z dalších okrajových metalových skupin pod jménem DragonHeart, ale brzy, před vydáním komerčního alba, změnili své jméno na DragonForce kvůli možným problémům s obchodní značkou brazilské skupiny Dragonheart. Jejich kariéra začala vydáním jejich první písně na první inkarnaci MP3.com, kde se vyšplhali na špici žebříčků heavymetalové hudby. V prvních měsících si hit Valley of the Damned stáhlo přes 500 000 lidí. Dva z původních členů, Steve Williams a Steve Scott, rychle opustili kapelu, aby založili powermetalovou skupinu Power Quest.

DragonForce si po léta užívali rostoucí popularity vydáním tří alb a koncertováním na mnoha turné s podporou skupin Helloween, W. A. S. P a Iron Maiden. Jejich turné 2005 na podporu alba Sonic Firestorm zahrnovalo pomoc od skupin Angra a Mendeed během cesty přes Velkou Británii. 28. října roku 2005 basista Adrian Lambert ohlásil odchod ze skupiny, aby se mohl více soustředit na výchovu svého malého syna (Lambert později v interview odhalil, že musel skupinu opustit kvůli hudebním odlišnostem s Hermanem a Samem). V roce 2006 byl nahrazen Frédéricem Leclercqem, který byl uznán oficiálním členem až poté, co se předvedl na turné. Téměř po měsíci od Lambertova odchodu, 23. listopadu 2005, podepsali DragonForce smlouvu s Roadrunner Records ve Velké Británii, Francii, Austrálii a Novém Zélandě a vydali jim jejich nové album Inhuman Rampage 9. ledna 2006.

Po problémech s vydáním Inhuman Rampage v Severní Americe DragonForce vydali další album pod Roadrunner Records 20. ledna 2006. Skupina se poprvé ve spojených státech objevila na US Sunday 30. dubna 2006 ve Worcesteru v Palladiu na výročním festivalu New England Metal and Hardcore Festival. V březnu se chtěl Herman Li připojit k nějakému americkému turné, jako třeba Sounds of Underground nebo Ozzfest. Byli připsání k Ozzfestu v květnu jako zahajující skupina na hlavní scéně. DragonForce si vymezili data na turné po Spojených státech také mimo dny Ozzfestu. Skupina se vrátila do Spojených států v září roku 2006 pořádajíce cross-country turné a středně velká auditoria jako například v The WarfieldSan Francisku. Také se vrátili do The Palladium, kde se konalo jejich první představení ve Spojených státech. Po tomto pořádali po Velké Británii turné Inhuman Rampage Second Strike až do prosince 2006.

DragonForce - Through the Fire and Flames

DragonForce - Operation Ground and Pound